Як проводяться аукціони з продажу транспорту в Україні

Апр 11, 2021

Як проводяться аукціони з продажу транспорту в Україні

Транспортні засоби, що знаходяться в комунальній чи державній власності та не використовуються, можуть бути продані через систему електронних відкритих аукціонів – Прозорро.Продажі. Ця система гарантує чесне та прозоре проведення онлайн торгів. Для участі в торгах необхідно скористатися одним з торгівельних майданчиків, що акредитовані цією системою. Ознайомитися з цим детальніше можна на сайті Української універсальної біржі sale.uub.com.ua.

Які транспортні засоби продаються та здаються через аукціони

Згідно чинного законодавства, реалізація держмайна в Україні повинна здійснюватися виключно через систему електронних торгів. Це також стосується і транспортних засобів, що знаходяться у власності держави чи муніципальних служб. Через Прозорро.Продажі будь-хто бажаючий може придбати:

  • легкові автомобілі;
  • вантажні автомобілі;
  • техніку спеціального призначення;
  • сільськогосподарську техніку;
  • інші види транспорту.

Через електронні аукціони продаються навіть літаки. Тут також можна знайти майно банкрутів, що реалізується по заниженій вартості.

Етапи участі в онлайн торгах

Для того, щоб стати власником автомобілю чи іншого транспорту, що продається на електронному торгівельному майданчику, необхідно пройти декілька головних етапів:

1.   Обрати торгівельну платформу, що має відповідний рівень акредитації в системі Прозорро.

2.   Створити особистий кабінет на цій платформі (тобто зареєструватися).

3.   Продивитися перелік активних лотів (для спрощення процедури пошуку можна скористатися спеціальним пошуковим фільтром).

4.   Знайти цікавий лот та подати заявку на участь в торгах.

5.   Сплатити гарантійний внесок (він може становити від 5% до 10% від вартості лоту).

6.   Діждатися початку проведення аукціону та прийняти в ньому участь.

Оголошення переможця аукціону

Якщо вас буде обрано переможцем, тобто ваша ціна виявиться найвищою, то по закінченні аукціону ви отримаєте відповідне повідомлення. В ньому будуть вказані деталі торгів та опис лоту, його повна вартість, а також термін сплати. Підписання договору купівлі-продажу на торгівельній платформі здійснюється в електронному вигляді. Для цього обидві сторони договору повинні мати електронний підпис.

Гарантійний внесок буде повернений в разі, якщо учасник не став переможцем торгів. Якщо ж він переміг в аукціоні, а не викупив лот до кінця вказаного терміну, то право на купівлю лоту надається другому по списку кандидату в переможці. При цьому гарантійний внесок першому учаснику повернений не буде. Для того щоб дізнатися більше про реалізацію транспортних засобів через електронні відкриті торги можна скористатися джерелом https://sale.uub.com.ua/ru/filter/vehicles.

При виборі електронної торгівельної платформи необхідно опиратися на відгуки її клієнтів, зручність та зрозумілість інтерфейсу сайту, а також якість роботи служби підтримки, адже саме вона повинна допомогти у випадку виникнення будь-яких питань щодо участі в торгах.