В якій формі можуть проводитися електронні торги в ПроЗорро

Окт 7, 2021

В якій формі можуть проводитися електронні торги в ПроЗорро

Електронні торги – це вже всім відома процедура, що дозволяє в онлайн-формі взяти участь в аукціонах, тендерних замовленнях, переговорних процедурах й так далі. На сьогодні, для участі в торгах достатньо мати доступ до інтернету та електронний девайс. Сам же процес розпочинається з вибору електронного майданчика, на якому потенційний учасник й буде шукати оголошення, які можуть бути для нього цікавими.

Варто нагадати, що електронні торги можуть проходить в різній формі і всі ці варіанти процедури надають учаснику й організатору різні права та можливості. Саме тому, важливо вже з самого початку визначитись з формою, за якою вам доведеться брати участь торгах.

Для того, щоб більш детально дізнатися про те, чим відрізняються біржові торги, яку роль мають котирування та індекси, ви можете скористатися даним ресурсом https://www.ueex.com.ua/rus/ueex/sections-council/representatives-natural-gas. Українська енергетична біржа – це не один ресурс, що надає таку інформацію, тому джерело ви завжди можете шукати самостійно.

За яким принципом може бути проведена процедура торгів

На сьогодні, є досить багато варіантів, як саме можуть проходити електронні торги та хто може брати в них участь.

Основними формами проведення такої процедури можна вважати:

  • Запит пропозицій в електронному вигляді – це означає, що замовник може обрати одного або ж кількох постачальників й використати спосіб запиту комерційної пропозиції. Варто зауважити, що такий формат є доцільним у випадку, коли мова йде про малі закупівлі. Відповідно, спрощена форма дозволяє не витрачати коштів на організацію конкурсу або ж аукціону, що відніме набагато більше часу та буде більш вартісною процедурою;
  • Електронний аукціон – це процедура, що є сформованою та закріпленою на законодавчому рівні. Результати таких торгів відразу ж потрапляють до вільного доступу й з ними можна ознайомитися на будь-якому електронному майданчику з акредитацією в ПроЗорро. З особливостей такого формату можна відзначити порівняно низькі вимоги до переліку документації, більш жорстку процедуру та наявність чіткого регламенту. Основним критерієм вважається економічна складова пропозиції;
  • Конкурс в електронному вигляді – всі вимоги до предмету закупівлі та самого постачальника прописуються в конкурсній документації, з якою можуть ознайомитися всі потенційні учасники. В цих же документах можна знайти критерії, на основі яких буде визначитися переможець. Сам конкурс може не розпочатися лише у випадку, якщо буде подано менше двох заявок. Частіше за все, та процедура використовується у випадках, коли потрібно провести закупівлю товарів або ж отримати певні послуги для потреб приватної особи. Відповідно, серед критеріїв вибору переможця є не лише вартість, але й кваліфікація, досвід та інші параметри;
  • Запит котирувань – вважається досить зручною процедурою, коли мова йде про закупівлю стандартної продукції в великим масштабах. Сам формат дає можливість учасникам швидко та зручно надсилати свої пропозиції, але робити це потрібно протягом відведеного на це терміну.

Аналізуючи цю інформацію, можна зробити висновок, що будь-яка процедура торгів, що проходить з використанням електронного майданчика, має свої переваги та недоліки. Тому, потрібно обирати той формат, який відповідає вашим критеріям та не буде суперечити чинному українському законодавству та регламенту.

Які автомобілі можна придбати на державному аукціоні

Транспортні засоби – це один з прикладів того, що може реалізовуватися державними установами в форматі торгів. На сьогодні, аукціони з продажу державних автомобілів вважаються одним з прогресивних напрямків і кількість нових лотів постійно зростає.

Що стосується типів транспорту, що можна придбати на електронних аукціонах, то це можуть бути:

  • Легкові автомобілі – частіше за все реалізуються бюджетними організаціями, адміністраціями та іншими установами, які не зацікавлені в утриманні застарілих автомобілів;
  • Вантажні транспортні засоби – можуть виставляти на торги транспортними компаніями, що займаються перевозкою вантажів;
  • Спеціалізована техніка – це може бути власність сільських господарств, які використовували трактори, комбайни та інші транспортні засоби для виконання певних робіт.

Якщо говорити не тільки про державні аукціони автомобілів, то на них можна знайти лоти з повітряною та водною технікою. 

В будь-якому випадку, є чіткий регламент та діючий формат, якого повинні дотримуватися всі користувачі. Це означає, що автомобілі, які виставляються на електронні торги, повинні реалізовуватися, згідно всіх вимог чинного українського законодавства.