Продаж землі для ведення сільського господарства через майданчик Прозорро.Продажі

Авг 14, 2020

Продаж землі для ведення сільського господарства через майданчик Прозорро.Продажі

Майже за весь час існування української держави, ніхто точно не міг впровадити вільний продаж земельних ділянок. Велика кількість підприємств та звичайних землевласників заплутались через виниклі спекуляції щодо мораторію на купівлю-продаж земельних паїв.

Нарешті сьогодні влада почала створювати нові земельні реформи, але люди все одно почали сперечатися між собою. Наразі зараз українці загадуються над питаннями з приводу сільськогосподарських угідь. Їх цікавить:

  • Чи зможуть громадяни України безперешкодно продавати та купляти земельні паї?
  • Які нові порядки встановить уряд?
  • Як буде проходити процес купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення?

Варто знати про продаж земельних паїв через ТБ «Українська торгова біржа»

Верховна Рада України 13 листопада минулого року почала розглядати та врешті-решт ухвалила новий експериментальний законопроект №2178-10. Він дозволяє з першого числа жовтня цього року вільно продавати та купувати земельні паї, які знаходяться під владою в державі або звичайного громадянина. Оскільки ця дата ще не настала, уряд намагається створити до цього часу цілісний ринок з продажу української землі. За їхніми словами, планується виставити на продаж та реалізувати близько 40 мільйонів га землі сільськогосподарського призначення.

Тепер у влади виникають ще декілька нових запитань:

  • Чи вдасться підготувати населення України до таких продажів?
  • Чи будуть захищені мілкі власники земель від дій шахраїв та різноманітних афер з боку інших людей?
  • Чи вдасться запобігти масової купівлі сільськогосподарської землі?
  • Що буде, якщо усі виставлені на продаж землі будуть під владою у окремих монополістів?

Вільні продажі сільськогосподарської землі в Прозорро

Можна з точністю зазначити, що зняття мораторію на продаж земельних угідь зможе позитивно вплинути на агропромисловий комплекс України в цілому. Тому зараз уся країна чекає 1 жовтня та впровадження у дію експериментального законопроекту, який створить прозорі та чесні продажі й економічні відносини між учасниками продажу. Варто зазначити, що перші, хто зможуть придбати сільськогосподарські паї, це їх орендарі. Головне, аби людина була громадянином України.

Важливо знати, що вільні продажі земельних угідь можуть відбуватись лиже на біржах, які входять до електронного майданчика Прозорро.Продажі. Саме на  sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel можливо без проблем продати або купити ділянку землі, аби використовувати її за сільськогосподарським призначенням.

Як будуть проходити купівлі та продажі землі на ДП «Прозорро.Продажі»

Аби створити продаж або здійснити купівлю земельного паю, потрібно пройти реєстрацію на офіційному сайті sale.ueex.com.ua. Далі створюється лот для продажу, та ділянка продається, а потім і купується. За усім цим процесом стежать волонтери та працівники бірж, аби усі угоди були справедливі та не було спроб корупції. Крім цього, усю інформацію про сайт, аукціони, продажі, можуть вільно спостерігати й звичайні люди, яким цікавий цей процес. В разі, якщо виникає будь-яка проблема, чи запитання, менеджери торгової біржі «Українська енергетична біржа» зможуть відповісти та допомогти у роботі на сайті Прозорро. З ними можна зв’язатись, подзвонивши на гарячу лінію, надіславши лист на електронну адресу, або написати Телеграм-боту, де будуть розглядати отриману заявку користувачів.