Електронні аукціони в ПроЗорро – питання та відповіді

Фев 7, 2022

Електронні аукціони в ПроЗорро – питання та відповіді

Аукціон – це формат, що дозволяє визначити переможця в боротьбі за тендер або ж державне замовлення. Під цим поняттям мається на увазі виключно конкурентна процедура, в ході якої користувачі мають можливість надсилати свої пропозиції, намагаючись зацікавити організатора саме в своїй кандидатурі.

Замовник – це ініціатор проведення електронного аукціону і його завдання полягає в тому, щоб знайти найбільш гідного кандидата. Для цього, в описі до самого оголошення публікується повний перелік вимог до учасників. Це означає, що перед відправкою ціновою пропозиції, користувачеві варто переглянути всі умови, за яких його заявка взагалі буде братися до уваги.

Також, не останнім фактором є відповідність прописаних вимог та закону про публічні закупівлі. Замовник також повинен брати до уваги той фактор, що є система ПроЗорро та чітко створений алгоритм, на основі якого й повинні проводитися торги.

Це стосується оголошень з продажу земельних ділянок та будь-якого іншого майна. Знайти такий лот дуже просто і ви можете це зробити тут sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel. Додатково, для пришвидшення процедури пошуку цікавого оголошення можна використовувати систему фільтрів, що значною мірою зменшує коло оголошень, які варто розглядати учаснику.

Що стосується частих запитань про проведення електронних торгів, то вони мають наступний вигляд:

  • Як дізнатися про проведення електронного аукціону – варто розуміти, що система автоматично обирає дату та час, коли буде проведено певний аукціон. Що стосується інформування учасника про запуск процедури, то цим займаються вже самі електронні майданчики, що надсилають користувачам відповідне повідомлення;
  • Як знайти весь список оголошень з електронними аукціонами – перш за все, потрібно перейти до системи ПроЗорро і знайти розділ з партнерами і акредитованими майданчиками. Далі, з перерахованого списку сервісів потрібно обрати якийсь один та пройти на ньому реєстрацію;
  • Скільки учасників потрібно для початку процедури аукціону – для проведення аукціону обов’язковою умовою є наявність, щонайменше двох учасників, які надіслали свої пропозиції;
  • Де знайти зразок для оформлення заявки на участь в торгах – загальні поняття про те, як повинна виглядати заявка учасника можна знайти в законі України про публічні закупівлі, враховуючи особливі потреби учасників, зразок заявки може мати певні відмінності. Тому, шукати зразок пропозиції потрібно в самому оголошенні, що публікується замовником на електронному майданчику.

Ще одним частим питанням є формування початкової вартості лоту, який виставляється на електронний аукціон. Щоб оцінка була справді об’єктивною, питанням її проведення займається фахівець, що проводить відповідні аналітичні дії для визначення реальної початкової вартості лоту.

Як учасникам не отримувати дискваліфікацію в ПроЗорро

Відсторонення учасника від конкретного лоту є досить розповсюдженою практикою. Для того, щоб дискваліфікувати користувача, повинні бути реальні підстави і вони можуть стосуватися його минулого або ж не зовсім прозорих дій в процесі підготовки самої пропозиції.

Для того, щоб не бути дискваліфікованим, рекомендується звертати уваги на декілька важливих моментів ще до подачі заявки:

  • Додаткова перевірка документації – потрібно впевнитися в тому, що вами було зібраний повний пакет документів. Важливо, щоб інформація в них відповідала дійсності й не була неправдивою;
  • Відповідність зразку – особливо детально варто вивчати те, за яким принципом формується заявка для участі в електронному аукціоні;
  • Дотримання часових норм – навіть хвилинне запізнення з відправкою заявки призводить до дискваліфікації, тому потрібно займатися підготовкою раніше, щоб можна було надіслати все вчасно; 
  • Сплата внесків – мова йде про реєстраційний та гарантійний платежі і підтвердження здійснення цих транзакцій повинно бути також додано до пакету тендерної документації.

Участь в будь-якому форматі електронних торгів потребує уважності і особливо це стосується учасників.

Як навчитися працювати з системою ПроЗорро

Навчання правильному користуванню ПроЗорро – це питання часу та досвіду. На першому етапі достатньо ознайомитися з базовими моментами, що стосується вибору електронного майданчика, формування заявки, підготовки тендерної документації та інших моментів.

Для більш глибокого ознайомлення з роботою системи ПроЗорро, ви можете дивитись різні відео-уроки, консультуватися з фахівцями в цій сфері, шукати питання від користувачів та відповіді на них.

Багато корисного можна отримувати від технічної підтримки, яка зобов’язана консультувати учасників і допомагати у вирішенні всіх проблемних моментів, пов’язаних з участю в торгах.