Розвиток товарного біржового ринку. Асоціація біржових майданчиків України

Фев 22, 2021

Розвиток товарного біржового ринку. Асоціація біржових майданчиків України

Лідером товарного ринку України є Українська енергетична біржа (УЕБ). Українська енергетична біржа, створена спочатку як біржа з торгівлі електроенергією, стала першою українською товарною біржою та основою для розвитку в Україні біржових майданчиків, електронної торгівлі, тощо. На даний час лідер товарного ринку країни надає умови для проведення торгових операцій з великим переліком матеріалів і є одним з учасників Асоціації біржових і електронних майданчиків.

Асоціація біржових майданчиків об’єднала працюючі на товарному біржовому ринку компанії та створила умови для узгоджених дій в напрямку поліпшення і сталого розвитку товарного ринку країни. 

Хто входить в Асоціацію біржових майданчиків

Членами Асоціації біржових майданчиків є компанії, що працюють в різних напрямках товарні біржі (в тому числі товарно-сировинні, універсальні, енергетична, аграрна);

  1. інсайдерський фонд;
  2. товариства з обмеженою відповідальністю;
  3. торговий портал;
  4. навчально-консультаційний центр;
  5. експертне агентство і т.д.

Ознайомитися з повним переліком учасників Асоціації, що є громадською неприбутковою організацією, можна тут https://aeaep.com.ua/info/asotsiatsiia-birzhovi-ta-elektronni-majdanchyky-misiia-tsili-uchasnyky/

Учасниками Асоціації є компанії, що забезпечують можливість проведення електронних торгів, участі в тендерах і держзакупівлях. Об’єднують учасників Асоціації біржових і електронних майданчиків спільні цілі та місія.

Цілі та місія Асоціації

Необхідність у створенні Асоціації виникла з розвитком в Україні біржового товарного ринку. Планомірний розвиток ділових відносин, активна взаємодія з органами влади, можливість брати участь у розробці та вдосконаленні законодавства з питань біржової і електронної торгівлі є найважливішими умовами подальшого розвитку біржових товарних відносин.

Основною метою учасники Асоціації вважають створення умов для ведення біржової діяльності на якісно високому рівні. Місія організації полягає в наданні всім учасникам біржових товарних ринків рівних умов і впровадження світових стандартів біржової практики.

Захист інтересів учасників товарного ринку — пріоритетний напрямок діяльності Асоціації біржових майданчиків. Одним з важливих питань для Асоціації на даному етапі є Імплементація нових моделей ринків, яка дозволить наблизити товарний ринок  України до стандартів ЄС.