Продаж необробленої деревини в Україні через систему електронних торгів

Фев 23, 2021

Продаж необробленої деревини в Україні через систему електронних торгів

Необроблена деревина – це один з цінних українських ресурсів, який тривалий час реалізувався по корупційним схемам, що були побудовані на домовленостях. Але в 2019 році керівництвом державного агентства лісових ресурсів був підписаний меморандум про співпрацю з системою електронних аукціонів Прозоро.Продажі. З того часу багато державних підприємств, що реалізують необроблену деревину, приєдналися до системи. Це дало можливість цим підприємствам стати учасниками прозорого ринку деревини, та наповнювати державний бюджет країни, який зміг виділяти більше коштів на відновлення лісу.

Лісокористувачі, здійснюючі заготівлю кругляку, з системою Прозоро.Продажі, отримали можливість реалізовувати свою продукцію по всій країні в максимально короткі строки. Кожен рік лісові господарства в Україні заготовляють близько 20 мільйонів кубічних метрів деревини різних порід: листяних та хвойних. Вирубка здійснюється в рамках санітарної обробки лісу, а отримані від продажу деревини кошти витрачаються на відновлення лісу. Реалізація необробленої деревини різних сортів здійснюється через акредитовані електронній торгівельні майданчики. Дізнатися про них більше можна на сайті sale.uub.com.ua.

Прозорий продаж кругляку

Ще декілька років тому продаж необробленої деревини в Україні був практично нелегальним, так як ніяких чітких правових норм для регулювання цього ринку не було. Це стало причиною розповсюдження корупції та сірих схем збуту деревини. Та з появою електронної торгової системи Прозоро.Продажі всі ці схеми стали минулим. Запроваджені в Україні відкриті електронні торги являються обов’язковими для продажу державного майна, до якого відноситься також і деревина. Таким чином українська влада змогла вирішити болюче питання легалізації та забезпечення прозорості продажу ліса-кругляка.

Тепер для того щоб продати деревину, державне підприємство повинно зареєструватися в системі Прозоро та офіційно виставити лот на реалізацію. Стартова ціна буде відомою. Кінцеву ціну сформують самі учасники аукціону за допомогою своїх ставок. Таким чином підприємство може швидко знайти покупця, який запропонує найкращу ціну за кругляк.

Окрім прозорості та відкритості, електронні торги дають і деякі інші переваги, а саме: з їх допомогою практично усуваються географічні границі бізнесу, так як купити та продати будь-що тепер можна з будь-якого кутка країни.

Звідки береться деревина

На сьогоднішній день головними власниками необробленої деревини в Україні являються національні лісові господарства, які здійснюють щорічну санітарну вирубку лісу. При цьому у них з’являються лісові матеріали, що можна реалізувати. Для реалізації матеріалів різних порід формуються окремі лоти. При цьому об’єм також може біти різним. Прикладом лоту може стати 500 кубічних метрів дров’яної сировини, що має промислове призначення. Також в якості лоту може виступати ліс-кругляк, загальна вартість якого складає 250 тисяч гривень.

Завдяки тому, що електронні торги ведуться відкрито забезпечується прозорість угод купівлі та продажу, а також вдається уникнути застарілих корупційних схем. Щоб більше дізнатися про продаж та купівлю деревини в Україні через систему електронних торгів можна перейти на сайт https://sale.uub.com.ua/filter/wood. На сьогоднішній день в системі Прозоро.Продажі знаходиться сама та кількість необробленої деревини, якої вистачає для задоволення потреб українського бізнесу та різноманітних державних підприємств.